listelericin
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Birinci Ligde Son Hamleler Yapılıyor
IMG 7688Türkiye Satranç Birinci Liginde bugün oynanan 8. tur müsabakalarının ardından finale bir kaldı.
 
Birinci Ligin zirvede yer alan ve tura lider giren takımı  Ankara Onur Koleji – Genç Akademisyenler bugün birinci masada karşılaştığı rakibi Antalya Deniz Gençlik ve Spor Kulübü ile mücadelesinde 1.5-6.5’luk bir skor elde ederek masadan galip ayrıldı.
 
İkinci ve üçüncü masalarda ise son derece heyecanlı mücadeleler yaşandı. Ligin güçlü takımlarından İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü - Çanakkale Gökçeada Spor Kulübü karşılaşması, 5.5-2.5’luk bir skor ile İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü lehine sonuçlandı.  Zirveyi yakından takip eden takım İzmir Taş Duvar Spor Kulübü ise üçüncü masada mücadele ettiği Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü karşısında yaşadığı mağlubiyet sonucunda son tura üçüncü sırada giriyor.
 
Bu sonuçlara göre Ankara Onur Koleji – Genç Akademisyenler son tura lider olarak girerken, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü ikinci, İzmir Taş Duvar Spor Kulübü ise üçüncü sırada yer alıyor.
 
Yarın sabah saat 10.00’da oynanacak son turun ardından Ligi birinci, ikinci ve üçüncü sırada tamamlayacak takımlar, önümüzdeki yıl Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi’ne terfi edecekler.
 
Turkish Chess Federation © 2014