listelericin
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Ödül Töreni
kapaniss1
2015 Türkiye Satranç Birinci Ligi ve Türkiye Kulüpler Şampiyonası ödül töreni, 31 Temmuz 2015 tarihinde Konya Rixos Otel'de gerçekleştirildi.

Ödül Töreni, Konya Vali Yardımcısı Fazlı Akgün, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Halil Eroğlu, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer, Yönetim Kurulu Üyeleri Nihal Temamoğulları ve Mustafa İmamoğlu, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Dr. Olgun Kulaç, Teknik Kurul Başkanı Abidin Ünal, Gökyay Satranç Spor ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Akın Gökyay ve Eşi Birten Gökyay, Bölge-İl Temsilcileri ve Koordinatörlerin katılımı ile gerçekleşti.

 
Türkiye Birinci Satranç Liginde 15 ilden 22 takım toplam 319 sporcu, Türkiye Kulüpler Şampiyonasında ise 44 ilden 76 kulüp ve toplam 1080 sporcunun mücadele ettiği turnuvaların Ödül Töreni, Konya Vali Yardımcısı Fazlı Akgün ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay’ın açılış konuşmaları ile başladı.  Vali Yardımcısı Akgün, Türk satrancı için böylesine önemli organizasyonların Konya’da gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, başarılarından dolayı Federasyon yönetimini tebrik etti. Akgün’ün ardından konuşmalarını yapan Tulay,  önümüzdeki yıl gerçekleşecek Türkiye Satranç Birinci Ligi ve İş Bankası Süper Satranç Liginde yer alabilmek için mücadele eden tüm kulüpleri ve sporcuları kutlayarak başarı dileklerini sundu.
 
Başkan Tulay, Türkiye Birinci Satranç Ligi Başhakemi IA Gökmen Muş ve Türkiye Kulüpler Şampiyonası Başhakemi IA Oğuz Cem Akın’a Fidan Sertifikası takdim etti.
 
Açılış konuşmalarının ardından derece alan sporcu ve takımlara ödülleri sunuldu. 

Kulüpler Şampiyonası finali sonunda ilk altıya giren ve gelecek yıl birinci ligde mücadele edecek olan takımlar;  Aydın Satranç Eğitim Merkezi Spor Kulübü, Ordu Azdur Spor Sanat ve Kültür Kulübü, İzmir Rota Koleji Spor Kulübü, Bitlis Tatvan Satranç Eğitimi Spor Kulübü, Sivas Varyant Gençlik Satranç ve Spor Kulübü Derneği ve Antalya 07 Deniz Gençlik Spor Kulübü olurken; Türkiye Satranç Birinci Liginde ilk üç dereceyi elde eden ve gelecek yıl Türkiye İş Bankası Süper Satranç Ligi'nde mücadele etme hakkı kazanan takımlar Ankara Onur Koleji Genç Akademisyenler, İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü ve İzmir Taş Duvar Spor Kulübü oldu.

 Masa Dereceleri >> 2015 Türkiye Kulüpler Şampiyonası – 2015 Türkiye Birinci Satranç Ligi


IMG 8297 
 Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın Okunuşu 
 IMG 8306
 Konya Vali Yardımcısı Fazlı Akgün
 IMG 8325
 Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay 
 IMG 8359
 Kulüpler Şampiyonası Başhakemi IA Oğuz Cem Akın’a Fidan Sertifikasını Sunumu 
 IMG 8409
  Kulüpler Şampiyonası Üçüncüsü İzmir Rota Koleji Spor Kulübü
 IMG 8416
 Kulüpler Şampiyonası İkincisi Ordu Azdur Spor Sanat ve Kültür Kulübü
 IMG 8428
 2015 Türkiye Kulüpler Türkiye Şampiyonu Aydın Satranç Eğitim Merkezi Spor Kulübü
 IMG 8446
 IMG 8451
 Birinci Lig Başhakemi IA Gökmen Muş’a Fidan Sertifikasını Sunumu
 IMG 8493
 Türkiye Satranç Birinci Ligi Üçüncüsü İzmir Taş Duvar Spor Kulübü 
 IMG 8507
 Türkiye Satranç Birinci Ligi İkincisi İstanbul Boğaziçi Üniversitesi Spor Kulübü 
 IMG 8515
 Türkiye Satranç Birinci Ligi Şampiyonu Ankara Onur Koleji Genç Akademisyenler
 IMG 8528
 
Turkish Chess Federation © 2014